Ceny za poistenie domácnosti teraz klesajú. Prečo sa ho oplatí dohodnúť?

poistenie majetku

Poistenie domácnosti nevyužijete len v prípade, keď vás sused vykúri alebo vás počas dovolenky vykradnú. Táto poistka vie pomôcť aj v mnohých ďalších situáciách, ktoré síce nie sú katastrofou, ale napriek tomu dokáže znepríjemniť život – napríklad keď vám náhle odíde práčka alebo si zabuchnete kľúče.

Prečítajte si, pred čím všetkým vás poistenie domácnosti ochráni a ako ho získať za výhodnú cenu. Ako hovorí expert zo spoločnosti Klik.sk Aleš Rothbarth, ceny poistenia domácnosti na rozdiel od cien autopoistenia skôr klesajú, pri dojednaní novej poistky tak výrazne ušetríte alebo získate za rovnaké peniaze vyššie krytie.

Ak vlastníte nehnuteľnosť, či už je to byt či dom, poistenie domácnosti aj nehnuteľnosti sa vám rozhodne oplatí.

V prípade, že žijete len v prenájme, zvážte aspoň poistenie domácnosti, ktoré chránia vaše osobné veci. Vzťahuje sa na vybavenie bytu alebo domu a bežne zahŕňa nábytok, elektrospotrebiče, televízia, rádiá, knihy, oblečenie, športové potreby, ceniny, šperky, klenoty a ďalšie veci, ktoré si v poistných podmienkach určíte.

Vytopeniu suseda, vlámanie, skrat elektronických zariadení, živelnej pohromy alebo iné poškodenie vášho domova – to sú situácie, kedy bežne počítame s náhradou škody od poisťovne. To ale nie je všetko.

“Mnohí ľudia sú prekvapení, že poistenie domácnosti dnes dokáže pomôcť s rýchlym riešením bežných nepríjemných situácií. Poznáme to všetci – keď sa to najmenej hodí, rozbije sa vám kotol alebo vám odíde práčka. Cena za rýchly zásah odborníka sa môže šplhať aj do vyšších tisícov alebo dokonca desaťtisícov korún, nehovoriac o dostupnosti kvalitných remeselníkov, ktorých je dlhodobý nedostatok a v dôsledku toho sú neúnosne dlhé aj čakacie lehoty. Súčasťou niektorých poistenie domácnosti sú aj tzv. Asistenčné služby. Vďaka nim získate včasnú pomoc v havarijných situáciách, kedy nie ste schopní problém vyriešiť vlastnými silami. Typicky môže ísť o prasknuté rúrky, spálené poistky, poruchu domácich spotrebičov alebo zabuchnutiu kľúčov, “

vysvetľuje Aleš Rothbarth, expert na poistenie spoločnosti Klik.sk, ktorá sa zaoberá porovnávaním ponúk na trhu s poistením. Počas dvoch minút tak získate prehľad o ponukách poistení prehľadne a na jednom mieste z pohodlia domova.

Najvhodnejšia doba na dohodnutie poistenia domácnosť je práve teraz

Ceny poistenia domácnosti a nehnuteľnosti, na rozdiel od cien autopoistenia, skôr klesajú a dohodnete ak si novú poistku, pravdepodobne výrazne ušetríte alebo dostanete lepšie poistku za rovnakú cenu.

“Poistenie domácnosti si teraz môžete dojednať online, bez toho aby ste museli niekam chodiť. Po vyplnení troch základných údajov o vašej domácnosti dostanete prehľadne zoradené ponuky poisťovní. V prípade záujmu dostanete zmluvu a všetku dokumentáciu na e-mail. Zmluvu nemusíte podpisovať ani zasielať späť. Akceptujete ju tým, že ju zaplatíte. Tento spôsob uzatvárania zmlúv sa nazýva uzavretie zmluvy na diaľku a upravuje ho Občiansky zákonník, “

vysvetľuje Rothbarth.