Vyberte si to najvýhodnejšie poistenie pre vaše auto

najlepšie poistenie auta

Poistenie Vášho vozidla je zo zákona povinné. S niektorou z poisťovní uzavriete poistnú zmluvu a pravidelne jej platíte poistné. Platby môžete realizovať ročne, polročne alebo štvrťročne podľa vašich potrieb.

Načo slúži povinné zmluvné poistenie? Predstavte si, že ste spôsobili škodovú udalosť a poškodený vznesie nárok na náhradu škody. Presne v tomto momente preberá zodpovednosť poisťovňa, ktorá poškodenému vyplatí poistné, a tým pádom poistnú udalosť zlikviduje.

Ako si vybrať povinné zmluvné poistenie?

Pri výbere povinného zmluvného poistenia máte na výber z viacerých poisťovní na trhu. Ak si chcete vybrať to najvýhodnejšie, mali by ste zistiť, čo všetko dané poisťovne ponúkajú. Za koľko vám poistia auto – teda cenu, aké ponúkajú bonusy, asistenčné služby či rôzne pripoistenia. Že sa vám to nechce hľadať? To ani nemusí.

S online kalkulačkou máte všetky tieto informácie rýchlo a jednoducho dostupné. Prehľad poisťovní a toho, čo ponúkajú, si viete zistiť v pohodlí vášho domu v priebehu pár minút. Do kalkulačky zadáte požadované údaje o vašom vozidle a vaše potrebné údaje. Kalkulačka na základe toho vypočíta, aké poistné by ste platili v jednotlivých poisťovniach ako aj čo všetko vám poisťovne ponúkajú.

Ktoré poistenie je najvýhodnejšie?

Univerzálne poistenie asi nie je. Každému vozidlu a jeho majiteľovi môže vyhovovať niečo iné. Niekto, kto sa považuje za dobrého šoféra a jazdí po pokojných cestách na staršom vozidle, bude preferovať lacnejšie poistenie. A teda cena bude jeho rozhodujúcim faktorom. Naopak iný šofér si môže potrpieť na vyšší štandard a od poistenia vyžadovať niečo viac.

Každopádne by ste sa nemali pozerať iba na cenu poisteniu. Dôležité je porovnanie aj toho, čo všetko je v danom poistení obsiahnuté, resp. či existujú nejaké limity poistného plnenia. Avšak vôbec sa nemusíte zaťažovať s analýzou všetkých služieb poisťovní, online kalkulačka pzp poistenia to spraví za vás.

Chcem si zriadiť pzp poistenie online

Ak ste si zohľadnili vyššie spomenuté faktory a vybrali ste si to najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie pre vaše auto, pravdepodobne ho budete chcieť čím skôr zriadiť.

Aj toto je možné prostredníctvom internetu. Z online kalkulačky sa prekliknete rovno na poisťovňu, ktorú ste si vybrali a pár klikmi si poistenie aj zriadite. Obratom na vašu uhradenú faktúru vám príde mail o potvrdení, spolu s ktorým obdržíte v prílohe aj bielu a zelenú kartu. Hotovo. Ste poistený, výhodne.